Ølsmagning

Smagning med Hadsund Bryghus

Smagning med Hadsund Bryghus

 

Vi har inviteret Hadsund Bryghus til at holde en smagning for os. Smagningen forestås af bryghusets chefbrygger Mikkel F. K. Andersen, som – på sin sædvanlige humoristiske facon - vil guide os igennem 9 forskellige øl.


Hadsund Bryghus er et lille lokalt mikrobryggeri, som servicerer det danske land med friskbrygget specialøl. De producerer pt. 9 forskellige øltyper, som bl.a. indgår i en række forskellige ølserier. Ud over de faste øltyper kører de også med sæsonøl som fx forår-, sommer- og jule-serier.


De producerer øl på 33 cl flasker samt fadøl på engangsfustager, og den årlige kapacitet er på omkring 100.000 l eller 300.000 flasker øl.

 

Til dette arrangement har bestyrelsesmedlem Allan Carlé tilbudt egenhændigt at lave mad til deltagerne. Den øvrige bestyrelse har sagt ja tak til Allans generøse tilbud, og har samtidigt lovet at hjælpe ham med tjansen i køkkenet.

 

Så 11/4-arrangementet er altså en ølsmagning med spisning!

 

Køb af billetter skal ske senest fredag den 3. april 2026 kl. 23.55.

Tid og sted

11. april 2026 kl. 15:00
Vinspecialisten Aalborg, Vingårdsgade 13

Pris og tilmeldingsfrist

Pris: 295 kr.

Tilmeld arrangement

Tilmeld hér

Arrangementer

Type

Arrangør (1)

Periode

Type

Gem og luk

Arrangør

Lokalafdelinger i Region København
Lokalafdelinger i Region Nordsjælland
Lokalafdelinger i Region Fyn
Lokalafdelinger i Region Midtjylland
Lokalafdelinger i Region Midtvestsjælland
Lokalafdelinger i Region Nordjylland
Lokalafdelinger i Region Sydøstjylland
Lokalafdelinger i Region Sønderjylland
Lokalafdelinger i Region Vadehavet
Lokalafdelinger i Region Østjylland
Gem og luk
Fra
Til
Gem og luk
Ingen arrangementer i område
Ingen arrangementer med dette filter
0 Resultater
Indlæs flere